ترندیفا ثبت آگهی فروشگاه آنلاین تبلیغات پیست های اسکی معروف تهران/پیست اسکی پر طرفدار در تهران - بانک اطلاعات مشاغل

پیست های اسکی معروف تهران/پیست اسکی پر طرفدار در تهران

پیست های اسکی معروف تهران

پیست اسکی پر طرفدار در تهران

 

تهران بیشترین تعداد پیست های بین المللی ایران را در خودش جا داده است و این موضوع باعث شده است تا این استان، یکی از بهترین مقاصد برای اسکی و لذت بردن از مناظر زمستانی باشد. فصل اسکی در هر کدام از این پیست ها متفاوت است اما در همه حال می توانید از امکانات دیگری مثل تله کابین، تله سیژ و حتی هتل ها و رستوران های آن ها استفاده کرده و لذت ببرید. اگر شما هم از علاقمندان این ورزش هیجان انگیز هستید و دلتان هوس زمستان و برف بازی کرده است، با پایگاه اینترنتی امور همراه باشید تا شما را با 6 پیست اسکی معروف و بین المللی در نزدیکی پایتخت آشنا کنیم.

 

1- پیست اسکی آبعلی

 

پیست اسکی آبعلی

 

پیست اسکی آبعلی قدیمی ترین پیست اسکی تهران است و اولین پیستی است که دستگاه های بالابر در آن نصب شد. این پیست در 75 کیلومتری شرق شهر تهران و در منطقه ای به همین نام در جاده هراز واقع شده است. این پیست امکانات زیادی را برای علاقه مندان به این ورزش مفرح را دراختیار قرار می دهد. پنج پیست اسکی مختلف و ویژگی هایی نظیر آب گرم، وجود امامزاده، برخورداری از آب و هوای مطلوب در طول سال همه و دسترسی آسان باعث شده است که این پیست به نسبت دیگر پیست ها شناخته شده تر باشد.

 

پیست اسکی آبعلی

 

آبعلی دارای 1 تله کابین، 5 تله اسکی بشقابی، 1 تله سیژ و 3 تله اسکی چکشی است، که به 3 بخش پیست شرکت نفت، پیست های خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می شود. ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا 2650 متر و پایین ترین نقطه آن 2400 متر است. این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای 6 رستوران و 1 هتل است. پیست اسکی آبعلی به دلیل دسترسی راحت تر به نسبت دیگر پیست های اسکی معملا شلوغ تر است.

 

پیست اسکی آبعلی

 

آدرس : استان تهران، شهرستان دماوند، رودهن، دهستان آبعلی، جاده هراز

مدت پیشنهادی بازدید : 2 تا 3 ساعت

تلفن :021-76532743

منطقه : آبعلی

 

پیست اسکی آبعلی

 

امکانات : تله کابین / پارکینگ / تله اسکی

لوازم اسکی : فروش / اجاره

نوع اقامتگاه : هتل / ویلا

کافه و رستوران : دارد

 

پیست اسکی آبعلی

 

پیست اسکی آبعلی عنوان قدیمی ترین پیست اسکی تهران را دارد و اولین جایی بود که دستگاه های بالابر به آن راه یافتند. پیست آبعلی در منطقه ای به همین نام و در جاده هراز قرار دارد. اینجا 5 پیست اسکی مختلف را در اختیار علاقه مندان می گذارد و از 1 تله کابین، 5 تله اسکی بشقابی، 1 تله سیژ و 3 تله اسکی چکشی برخوردار است. چندین رستوران و یک هتل از امکانات این پیست به شمار می روند و جاذبه های دیگری همچون آب گرم و امامزاده نیز در حوالی آن قرار دارند. بالاترین نقطه پیست از سطح دریا 2650 متر ارتفاع دارد و ارتفاع پایین ترین نقطه آن به 2400 متر می رسد. این پیست 57 کیلومتر از تهران فاصله دارد و دسترسی راحت آن باعث شده تا شلوغ تر از بقیه پیست ها باشد.

 

2- پیست اسکی بین المللی دیزین

 

پیست اسکی بین المللی دیزین

 

دیزین نه تنها مهم‌ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می رود. این پیست که در شمال تهران قرار گرفته، اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت. رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص است که شامل نکات فنی مانند، شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است. بر خلاف بعضی از پیست ها ، استفاده از برد اسکی در دیزین مجاز است و همین مساله باعث می شود تا افراد بیشتری توجهشان به این پیست جلب شود.
دیزین در شمال کوه های تهران و به فاصله 123 کیلومتر از مسیر جاده چالوس و 71 کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده است.

 

پیست اسکی بین المللی دیزین

 

4 تله کابین، 2 تله سیژ، 9 تله اسکی بشقابی و 1 تله اسکی چکشی در آن نصب شده است. ارتفاع پائین ترین نقطه از سطح دریا 2650 متر و بلندترین نقطه آن 3600 متر می باشد. مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان درایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد. امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل 2 هتل،‌ 19 کلبه و 6 رستوران است فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نمی شود، در سال 1372 با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن دراین منطقه زده شد که در تابستان ورزش اسکی روی چمن در این پیست توسط علاقمندان صورت می پذیرد. اگر اسکی سوار حرفه ای هستید و دوست دارید فضایی شاد را برای اسکی تجربه کنید این پیست مناسب ترین است.

 

پیست اسکی بین المللی دیزین

 

آدرس : استان البرز، شهرستان کرج، منطقه گاجره

ساعت دسترسی : امروز دوشنبه 08:00 صبح تا 15:00

مدت پیشنهادی بازدید : 3 تا 5 ساعت

تلفن :0263-5215041-4

هزینه : شنبه تا چهارشنبه 150000 تومان , پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی 180000 تومان

منطقه : گاجره

 

پیست اسکی بین المللی دیزین

 

امکانات : اسنومبیل / پیست وی آی پی / تله سیژ / تله کابین / پارکینگ / تله اسکی

نوع اقامتگاه : هتل / شله / سوییت / ویلا

لوازم اسکی : اجاره / فروش

کافه و رستوران : دارد

 

پیست اسکی بین المللی دیزین

 

دیزین یک پیست اسکی جذاب با امکانات خوب است که در حوالی تهران قرار دارد. این پیست، مهم ترین پیست اسکی ایران به شمار می رود و به عنوان معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه نیز از آن یاد می کنند. دیزین، اولین پیست اسکی ایران است که برای برگزاری مسابقات مورد تایید فدراسیون جهانی اسکی قرار گرفت و نامش به عنوان یک پیست بین المللی بر سر زبان ها افتاد. امکانات ویژه این پیست نیز در محبوبیت آن بی تاثیر نیست که از میان آنها می توان به چهار تله کابین، دو تله سیژ، تله اسکی بشقابی، تله اسکی چکشی، دو هتل، نوزده کلبه (شله)، پنج رستوران، پارکینگ مناسب، فروشگاه های فروش و اجاره لوازم اسکی، مدرسه اسکی و … اشاره کرد.

 

 

 

3- پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

جدیدترین پیست اسکی تهران در سال 1361با همکاری پیشکسوتان و علاقمندان به ورزش اسکی در قالب یک شرکت خصوصی راه اندازی شد. پیست اسکی دربندسر واقع در 60 کیلومتری شمال شرقی تهران در روستای دربندسر قرار دارد. دستگاه های بالابر آن شامل 2 تله سیژ و 3 تله اسکی است. ارتفاع پایین ترین نقطه آن از سطح دریا 2600 متر و بلندترین نقطه آن 3050 متر می باشد. طول فصل اسکی در دربندسر از اواسط آذر تا اواخر فروردین ماه می باشد که در این زمان تعداد کثیری از علاقمندان به ورزش اسکی در این پیست حضور می یابند.

 

پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

از آنجائی که منطقه رودبار قصران از آب و هوای متنوع و دارای طبیعت زیبا و منحصر به فردی برخوردار است، دره ای بنام تلتنگه در شمال دربندسر قرار دارد که هر ساله در تیرماه می توان در آن به اسکی کردن پرداخت که مسابقات اسکی برگزار شده در این فصل از جمله موارد تداوم علاقه به این ورزش است. در این پیست پس از کسب عنوان بین المللی توسط فدراسیون جهانی چندین دوره مسابقات لیگ بین المللی با حضور اسکی بازان صاحب نام جهان از سال 1387 برگزار گردید. کسانی که مایل هستند تا فضایی جدید تر را برای اسکی و تفریحات مفرح زمستانی تجربه کنند، شاید بد نباشد که این بار سری به پیست اسکی دربندسر بزنند.

 

پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

آدرس : تهران، رودبارقصران، شهر شمشک، دربند سر

مدت پیشنهادی بازدید : 2 تا 4 ساعت

تلفن : 021-2652 5175

هزینه : شنبه تا چهارشنبه 150000 تومان , پنج شنبه و جمعه 190000 تومان , شبانه 88000 تومان

منطقه : دربندسر

 

پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

امکانات : تله سیژ / تله کابین / پارکینگ / پیست شبانه / تله اسکی

لوازم اسکی : فروش / اجاره

کافه و رستوران : دارد

 

پیست اسکی بین الملی دربندسر

 

پیست بین المللی دربندسر، پیستی جدیدتر نسبت به سایر پیست های تهران و اطراف آن است که در 60 کیلومتری شمال شرقی پایتخت و در روستای دربندسر قرار دارد. این پیست یکی از مجهزترین پیست‌های اسکی کشور به شمار می رود و تنها پیست اسکی است که مجهز به دستگاه برف‌ساز است. پیست دربندسر در سال‌های گذشته موفق شده است تا میزبان رقابت های لیگ بین‌المللی اسکی باشد و در سطح جهانی هم مطرح شود. چندین تله سیژ، تله اسکی بشقابی، تله‌کابین، تله اسکی چکشی، یک دستگاه برف‌ساز، سه دستگاه برفکوب، مدرسه اسکی، پیست شبانه و … از امکانات این پیست به شمار می روند. برای اقامت هم نگران نباشید، با اینکه این پیست هتل یا کلبه و سوییت ندارد ولی در اطراف آن می توانید گزینه های خوبی از جمله هتل برای اقامت پیدا کنید.

 

4- پیست اسکی بین المللی توچال

 

پیست اسکی بین المللی توچال

 

اسکی بازان و کوهنوردان تهران که در فصل زمستان از دیدن قله پر برف توچال لذت می بردند همیشه این آرزو را داشتند که بتوانند در نزدیکترین محل به تهران ورزش کنند. این آرزو توسط چندین کوهنورد و اسکی باز علاقمند در سال 1355 به حقیقت پیوست. دراین سال با تاسیس تله کابین و راه اندازی آن تا قله 3944 متری توچال این امکان فراهم شد تا در هر زمان به فاصله تنها 5 کیلومتر از میدان تجریش در کوه های شمال تهران به اسکی کردن پرداخت. پیست اسکی توچال که قرار بود یکی از بزرگترین پیست های اسکی جهان شود به دلیل مشکلات و متوقف شدن پروژه ها در زمان جنگ تحمیلی تنها 2 پیست آن که یکی در ارتفاع 2935 متری و دیگری در قله توچال قرار دارد به بهره برداری رسید، که در حال حاضر تنها پیست اسکی قله قابل استفاده می باشد.

 

پیست اسکی بین المللی توچال

 

اما پروژه تله کابین توچال که در آن زمان منحصر به فرد بود، منطقه پشت قله را نیز شامل می شد که در حدود نصب 12 دستگاه بالابر در آن طراحی شده بود و تا قله دیزین پیش می رفت و امکان 7 ماه اسکی کردن را برای علاقمندان فراهم می کرد. در حال حاضر ایستگاه 7 تله کابین توچال با وجود دو تله سیژ و یک تله اسکی در فصل زمستان از اواسط آبان تا اواسط خرداد ماه پذیرای ورزشکاران می باشد. امکانات رفاهی این پیست شامل 1 هتل و 2 رستوران است. این پیست نیز از سوی فدراسیون جهانی عنوان بین المللی به خود گرفت و تا به حال چندین دوره مسابقه بین المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهان و المپیک در آن برگزار گردیده است. پیست اسکی توچال فضای جالبی دارد، میان دو دره، به دور از هر گونه شلوغی، شاید بتوان آن را دنج ترین پیست اسکی نامید، دنج ترین و پر طرفدار ترین. گذراندن یک شب در هتل این پیست تجربه ای جالبی است که باید دست کم یک بار لذت آن را چشید، شب هنگام وقتی چراغ ها سرتاسر محوطه را روشن می کنند نمایی جالب پدید می آید، البته ماندن در هتل پیست اسکی توچال مزیت دیگری هم دارد و آن این است که شما را از صف های طولانی برای سوار شدن به تله کابین بی نیاز می کند.

 

پیست اسکی بین المللی توچال

 

آدرس :تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک

ساعت دسترسی : 08:30 صبح تا 17:00

مدت پیشنهادی بازدید :3 تا 5 ساعت

تلفن :021-24875000

هزینه :هر نفر 98000 تومان

منطقه :توچال

 

پیست اسکی بین المللی توچال

 

امکانات : تله سیژ / تله کابین / تله اسکی  / پارکینگ

لوازم اسکی :فروش / اجاره

کافه و رستوران : دارد

نوع اقامتگاه :هتل

 

پیست اسکی بین المللی توچال

 

توچال را همه با بامش می شناسند و تا حدی با آن آشنایی دارند. در سال 1355 بود که تله کابین این مجموعه تا قله 3944 متری توچال رفت و این امکان را فراهم آورد که در فاصله 5 کیلومتری از میدان تجریش تهران، بتوان اسکی را تجربه کرد. این پیست در ایستگاه 7 تله کابین توچال قرار دارد و دارای دو تله سیژ و یک تله اسکی، یک هتل و دو رستوران است. توچال یک پیست بین المللی محسوب می شود و تا به حال چندین دوره مسابقه بین المللی اسنوبرد را میزبانی کرده است. نزدیکی به مرکز شهر، ایمنی مسیر حرکت تا پیست، هتل زیبا و مجهز توچال، مدرسه اسکی و … از مزایا و امکانات این پیست به شمار می روند.

 

5- پیست اسکی بین المللی شمشک

 

پیست اسکی بین المللی شمشک

 

پیست اسکی شمشک در 57 کیلومتری شمال شرقی تهران در روستای شمشک واقع می باشد. این پیست برای اولین بار در سال 1337 مورد بهره برداری قرار گرفت و شامل 2 تله سیژ، 3 تله اسکی بشقابی و 2 تله اسکی چکشی می باشد. پیست اسکی شمشک بعد از پیست اسکی دیزین در شهریور 1375 با تغییرات در شیب، مسیر پیست آن از طرف فدارسیون جهانی عنوان بین المللی به خود گرفت. امکانات رفاهی این پیست شامل 2 هتل، 4 ستوران می باشد که در فصل زمستان پذیرای ورزشکاران و طبیعت دوستان است. ارتفاع بالاترین نقطه این پیست از سطح دریا 3050 متر و پایین ترین نقطه این پیست از سطح دریا 2550 است.

 

پیست اسکی بین المللی شمشک

 

طول فصل اسکی در شمشک از اوایل آذر تا اواسط فروردین ماه متغیر است. شمشک در فصل تابستان محل بسیار خوبی برای تفریح و ورزش است. هوای مطلوب این منطقه همچنین نزدیکی آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسیاری از توریست های داخلی و خارجی گردیده. در ضمن هنگام فصل زمستان پیست اسکی شمشک با وجود نورافکن های زرد رنگ محیطی جذاب و دیدنی را فراهم آورده تا اسکی بازان بتوانند تا پاسی از شب نیز به اسکی کردن بپردازند.

 

پیست اسکی بین المللی شمشک

 

آدرس : تهران، بزرگراه بابایی، جاده لشگرک، جاده اوشان فشم، شمشک، پیست اسکی شمشک

مدت پیشنهادی بازدید : 2 تا 5 ساعت

تلفن : 021-26527445-7

منطقه : شمشک

 

پیست اسکی بین المللی شمشک

 

امکانات: تله سیژ / پیست شبانه / پارکینگ / تله اسکی

نوع اقامتگاه : هتل / ویلا / سوییت

لوازم اسکی : فروش / اجاره

کافه و رستوران : دارد

 

پیست اسکی بین المللی شمشک

 

در 57 کیلومتری شمال شرقی تهران و در روستای شمشک به پیست اسکی شمشک می رسیم که از سال 1337 در این مکان قرار دارد. پیست اسکی شمشک بعد از پیست دیزین، دومین پیستی بود که توانست از طرف فدارسیون جهانی عنوان بین المللی را از آن خود کند. یکی از امکانات مهم شمشک، وجود پیست شبانه در آن است که 950 متر طول دارد و علاقه مندان می توانند از ساعت 18 تا 22 در آن به اسکی بپردازند. 2 تله سیژ، 3 تله اسکی بشقابی و 2 تله اسکی چکشی به همراه 2 هتل و 4 ستوران از امکانات این پیست به شمار می روند. هوای خوب و نزدیکی این پیست به تهران از دلایل محبوبیت آن نزد پایتخت نشینان و مسافران این شهر است.

 

 

6- پیست اسکی خور

 

پیست اسکی خور

 

پیست اسکی خور با بلندای ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا در استان البرز و در نزدیکی سد امیرکبیر (سد کرج)، در کنار روستای تاریخی خور جای دارد. برای رسیدن به این پیست اسکی در 23 کیلومتری جاده کرج-چالوس، پیش از ورودی تاسیسات سد امیرکبیر باید مسیر را از راه فرعی به سمت خاور پی گرفت و از روستاهای ارنگه و روستای جی گذر کرد. ساخت این پیست به پیش از سال ۱۳۵۷ باز می‌گردد و پس از دوران جنگ ایران و عراق مجددا راه‌اندازی گردید.

 

پیست اسکی خور

 

در سال ۱۳۸۸ با تغییر در شیوه مدیریت و تفویض اختیارات مربوطه، آغاز به کار نمود. دارای دو مسیر ۱۸۵۰ متری و ۳۵۰ متری است و گنجایش روزانه ۱۳۰۰ اسکی‌باز را دارد. پیست اسکی خور هم اکنون در طول هفته برای استفاده همگانی آماده است.امکانات بالابری این پیست یک تله‌اسکی‌ بشقابی است. این پیست یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان کرج به شمار می‌آید. که در فصل زمستان می تواند پذیرای شما و خانواده تان باشد و لحظاتی شاد را برای تان رقم زند.

 

پیست اسکی خور

 

آدرس : استان البرز، در نزدیکی سد امیرکبیر (سد کرج)، روستای تاریخی خور

مدت پیشنهادی بازدید :3 تا 4 ساعت

تلفن : 026-35364158

منطقه : سد امیرکبیر

 

پیست اسکی خور

 

لوازم اسکی : فروش / اجاره

امکانات: پارکینگ / تله اسکی

نوع اقامتگاه : ویلا / سوییت

کافه و رستوران : دارد

 

 

پیست اسکی خور، یکی از پیست های خوب حوالی تهران است که در کنار روستای تاریخی خور قرار دارد. این پیست پیش از سال ۱۳۵۷ ساخته شد و آن را پس از دوران جنگ ایران و عراق بازگشایی کردند. دو مسیر ۱۸۵۰ متری و ۳۵۰ متری در این پیست وجود دارد و روزانه ۱۳۰۰ اسکی‌باز می توانند از آن استفاده کنند. این پیست در زمستان ها یکی از جاذبه های کرج به شمار می روند و ساکنان این شهر و تهران را به سوی خود می کشاند.

 

 

 

 

 

نظر شما

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .