طول استاندارد توضیحات متا در وردپرس

طول استاندارد توضیحات متا در وردپرس

طول استاندارد توضیحات متا در وردپرس


افزایش طول توضیحات متا در نتایج گوگل

طول استاندارد برای توضیحات متا در وردپرس چقدر است؟

گوگل برای اینکه بتواند محتوای وبسایت شما را به خوبی به کاربران و جستجوگران معرفی کند از عنوان مطلب و توضیحات متا حتما استفاده می‌کند. هر کاربری نیاز دارد تا کمی در مورد آنچه می‌خواهد، بخواند، اطلاعات کسب کند و سپس بر روی لینک مورد نظر کلیک کند. پس در نتیجه تا می‌توانید باید توضیحات متا در وردپرس را جذاب و البته واقعی بنویسید تا کاربران بیشتری بر روی لینک مورد نظر کلیک کرده و وارد شوند. اصلا مسئله‌ای نیست که ساده از کنارش عبور کنید و آن را جدی نگیرید. برای این منظور باید چه کرد؟ کجا باید این توضیحات را وارد کرد؟

 

توضیحات متا در وردپرس

 

باز هم افزونه قدرتمند Yoast SEO به کمک ما می‌آید تا در بخش عنوان متا و توضیحات متا در وردپرس به ما کمک کند. پس در قدم اول باید این افزونه را نصب کرده باشید تا بتوانیم شما را در نوشتن توضیحات متا در وردپرس به صورت مطلوب و بهینه کمک کنیم.

توضیحات متا در وردپرس چیست؟

توضیحات متا در وردپرس چیست؟

هدف توضیحات متا در وردپرس بسیار ساده و مشخص است: برای اینکه کاربران راحت‌تر بر روی لینک مورد نظر در موتور جستجو کلیک کنند، به کار می‌رود. به عبارت دیگر، توضیحات متا در وردپرس باعث ترغیب افراد به کلیک کردن روی لینک‌ها در موتور جستجو می‌شود.

موتورهای جستجو تاثیری را به صورت مستقیم برای توضیحات متا در وردپرس در نظر نمی‌گیرند اما دارای تاثیر غیرمستقیم جالبی است که به افزایش نرخ کلیک در گوگل منجر می‌شود و همین امر سبب بهبود عملکرد شما خواهد شد.

 

ویژگی‌های یک توضیحات متای خوب

شاید با خود بگویید نوشتن یک توضیح کوتاه برای توضیحات متا در وردپرس کار چندان سختی نیست که اینقدرها بزرگش می‌کنید. اما دوست عزیز شما باید بتوانید همین چند خط را به نحوی بنویسید که کاربران جذب مقاله شما شده و روی آن کلیک کنند وگرنه این رقابت را می‌بازید. روش‌هایی که به شما در این حوزه کمک می‌کند را با هم بررسی می‌کنیم.

 

1- در نظر گرفتن حداقل 155 کاراکتر یا بیشتر

اندازه دقیقی را نمی‌توان برای توضیحات متا در وردپرس در نظر گرفت. زیرا این مورد بستگی به اندازه‌ای دارد که گوگل در نظر می‌گیرد بنابراین باید میزان متوسطی را برای آن در نظر گرفت. در yoast seo برای شما این میزان با تغییر رنگ نوار پایین توضیحات متا مشخص شده است. تا جایی بنویسید که این نوار به رنگ سبز درآید.

 

2- ایجاد نوشته‌ای فعال و مرتبط با موضوع

هر نوشته‌ای را در این بخش وارد نکنید. در واقع توضیحات متا در وردپرس باید نوعی دعوت‌نامه برای کاربران باشد که مشتاق به کلیک روی آن شوند و به سایتتان منتقل شوند. پس باید روی آن فکر کنید و جمله بهینه‌ای را بنویسید. بهتر است کاملا مرتبط و به اصل موضوع اشاره داشته باشد.

3- استفاده از Call To Action 

اگر بتوانید داخل متن خود از کلمات مطالعه بیشتر، خرید رایگان، همین حالا دریافت کنید و… استفاده کنید، متن را به شدت جذاب کرده و کاربر را برای کلیک کردن جذب می‌کنید.

 

4- نکات کلیدی از محتوا

اگر قرار است توضیحاتی را برای محصول خود بنویسید بهترین کار وارد کردن قیمت و مشخصات این‌چنینی در توضیحات متا در وردپرس است. کاربران دقیقا دنبال چنین چیزی هستند و مطمئن باشید زمانی که قیمت مناسب و ویژگی‌های محصول را در همان باکس جستجو مشاهده کنند ترغیب به کلیک و مراجعه به صفحه محصول خواهند شد.

 

5- پیروی از ساختار محتوا

این موضوع بسیار کلیدی و مهم است. شاید شما فکر کنید که می‌توانید با نوشتن جملات تحریک کننده، افراد را ترغیب به کلیک کنید اما اگر پس از کلیک، کاربر متوجه ترفند شما شود، سریعا صفحه را ترک کرده و یک امتیاز منفی برای شما ثبت می‌شود. در واقع نرخ خروج پیدا می‌کنید! پس جذاب بنویسید اما هدف اصلی و ساختار محتوا را لطفا فراموش نکنید.

 

6- تمرکز بر کلمه کلیدی 

توضیحات متا در وردپرس حتما باید بر روی کلمه کلیدی متمرکز شود و دارای آن باشد. فراموش نکنید به کار بردن کلمه کلیدی در همه جا ضروری است حتی در بخش توضیحات متا.

 

7- منحصر به فرد بودن توضیحات متا

لطفا تنبلی نکنید! اینکه بخواهید توضیحات متای خود را در چند برگه یک شکل بنویسید کار اشتباهی است. توضیحات متا باید برای هر صفحه منحصر به فرد و متناسب با نوشته مورد نظر باشد. دقیقا مطابق با فاکتورهایی که در قسمت‌های قبلی گفتیم ایجاد شود.

 


عیب‌یابی در توضیحات متا

دو مشکل برای توضیحات متا در وردپرس ممکن است به وجود بیاید که با هم آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 

توضیحات متا نمایش داده نمی‌شود.
زمانی که توضیحات متای تکراری یا غیرمرتبط ایجاد می‌کنید، به احتمال زیاد گوگل آن را به رسمیت نمی‌شناسد و بنا به صلاح دید خود توضیحات دیگری از متن را انتخاب کرده و نمایش می‌دهد.

 

تمایل به استفاده از توضیحات دیگری برای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی داریم.
آیا از yoast seo استفاده می‌کنید؟ قسمت شبکه‌های اجتماعی را در آن چک کنید. برای آن می‌توانید توضیحات متای جداگانه‌ای در نظر بگیرید.

 


نتیجه گیری

هر بخشی در بهینه سازی وبسایت دارای جایگاه و ارزش ویژه‌ای است که باید به آن توجه کرد. یکی از این عوامل مهم توضیحات متا در وردپرس است. این گزینه را هرگز نادیده نگیرید و وقت برای نوشتن آن بگذارید زیرا برایتان دارای فواید بسیاری است.

[wiloke_posts_slider post_type=”post” order_by=”post_date” posts_per_page=”5″ show_posts=”3″ image_size=”370,280″ categories=”1479″]
لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

خرید کارتریج لیزری

خرید کارتریج

خرید کارتریج لیزری

خرید کارتریج لیزری

لیزری

 

باشگاه دفاع شخصی

کلاس دفاع شخصی

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج,تعمیرات پرینتر

بهترین قالیشویی مشهد

بهترین قالیشویی مشهد

بهترین قالیشویی مشهد

بهترین قالیشویی مشهد

روانشناس خوب در تبریز

کارتریج ایرانی پردیس

دفاع شخصی کاربردی

کلاس دفاع شخصی

خرید کارتریج لیزری

خرید کارتریج لیزری

خرید کارتریج لیزری

خرید کارتریج لیزری

 

بالا