تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
  • email:analyze.omuorweb@gmail.com

جزئیات آگهی

مهد سالمندان در تهران

توضیحات
تاریخ : دی 4, 1397

مهد سالمندان در تهران

 

سالمندان هم صاحب مهد شدند. حالا از این پس افراد مسن می‌توانند ساعاتی از روز را در خانه‌هایی سپری کنند که از آن به عنوان مهد نام می‌برند. آن‌ها در این خانه‌ها موسیقی یاد می‌گیرند، از نمایش، تئاتر، فیلم و شعرخوانی لذت می‌برند و حتی به سفرهای دسته جمعی می‌روند، البته همه امکانات به یادگیری و سرگرمی ختم نمی‌شود.

مهد سالمندان
مهد سالمندان در تهران

نگه‌داری روزانه از سالمندان

بسیار اتفاق افتاده است که فرزندانی که والدین مسن دارند، به دلیل کارهای روزانه امکان نگه‌داری از آنان را ندارند و همین امر باعث می‌شود آنان را به صورت شبانه‌روزی به خانه سالمندان بسپارند که برای کاهش این اتفاق بهزیستی اقدام به ایجاد مراکز نگه‌داری روزانه از سالمندان کرده است.

نگاه‌ به سالمند در حال تغییر است و بر این اساس سازمان بهزیستی مراکز روزانه نگه داری سالمند را در کشور راه‌اندازی کرده است که این مکان‌ها به کسانی که می‌خواهند والدین سالمندشان را در کنار خود نگه‌دارند؛ اما اشتغال‌شان مانع می‌شود، کمک زیادی می‌کنند. در این محل‌ها به سالمندان آموزش‌های مختلف نیز داده می‌شود؛ به طوری که حضور پزشک به صورت روزانه و تجویز ورزش‌های گوناگون از جمله فعالیت‌های این مراکز است. در این مراکز سالمندان تئاتر، سرود و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را در کنار یکدیگر تجربه می‌کنند.

 

مزایای مراکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان

از جمله مزایای این مهدها این است که خیلی‌ها با پا گذاشتن به این خانه‌ها دیگر دغدغه دوا و دکتر ندارند چراکه به راحتی توسط تیم پزشکی ویزیت می‌شوند. در صورت لزوم هم گاهی به اعضا خدمات فیزیوتراپی، گفتار و کاردرمانی ارائه می‌شود. تعدادی از آن‌ها حتی با اتوبوس‌های سازمان بهزیستی هر روز خود را به مهد می‌رسانند. البته تعدادی هم با پای خودشان رفت و آمد می‌کنند.

کادر درمانی از جمله: پزشک عمومی، کارشناس پرستاری، فیزیوتراپ، کاردرمانگر، مددکار، مربی آموزشی و در صورت لزوم گفتاردرمان از اعضای تیم پزشکی ثابت مراکز روزانه هستند. بنابراین فعالیتی که برای سالمندان انجام می‌شود بسیار تخصصی‌تر از یک محل نگهداری است.هرچند مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه سازمان بهزیستی کشور عنوان می‌کند که نام این مکان‌ها، مراکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان است و فعالیت آن از یک مهد فراتر است.

تلاش مسئولین بهزیستی و این مراکز فراهم کردن یک مکان شاد و سرگرم‌کننده برای ارتقای سلامت جسمی و روحی سالمندان است.

 

مراکز روزانه آموزشی سالمندان
مراکز روزانه سالمندان

 

گفتنی است این مراکز غیر دولتی هستند و با نظارت سازمان بهزیستی کشور تأسیس شده‌اند.البته افرادی که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند برای استفاده از این خدمات تنها 150 هزار تومان پرداخت می‌کنند. در مواردی حتی تیم مددکاری تشخیص می‌دهد که از برخی خانواده‌ها هزینه گرفته نشود و خدمات آن‌ها رایگان باشد.»

یکی از بهترین مراکز توانبخشی و خانه سالمندان در تهران آسایشگاه سالمندان یارین میباشد .

اهداف تشکیل مراکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان

یکی از مهم‌ترین اهداف تشکیل این مراکز، ارتقای سلامت جسمی و منزلت سالمند در خانواده‌ها است.

داشتن فضا و کادر مناسب را از مهم‌ترین شرایط احداث مراکز توانبخشی روزانه می باشد.

مهم‌ترین مانعی که بر سر راه این مراکز قرار دارد ناآگاهی از وجود خانه‌های روزانه و کمبود بودجه است.

سیاست سازمان بهزیستی ترویج این مراکز است و امیدوارند که مردم به جای بردن سالمندان خود به مراکز شبانه روزی از مراکز روزانه توانبخشی استفاده کنند.

 

یکی از بهترین مراکز نگهداری سالمندان ،خانه سالمندان یارین میباشد این مرکز در سال 1394 با الطاف الهی و تکیه بر دانش و نیروی جوان تاسیس گردید. اهداف کلی آسایشگاه سالمندان یارین ارتقاء سطح سلامت سالمندان و بهبود کیفیت این عزیزان است که این اهداف کلی دارای زیر مجموعه های گوناگونی است، این مرکز با فراهم آوری تمام امکانات مورد نیاز برای یک زندگی ایده آل شرایط مناسبی را برای سالمندان و خانواده های عزیز آنها مهیا کرده است و با دیدگاه صرفا نگهداری سنتی در خانه سالمندان به شدت مخالف بوده است و این مرکز راهی دوطرفه به سمت منزل و بیمارستان قرار داده است بطوریکه حد فاصل میان بیمارستان تا منزل بوده است به این ترتیب که بیماران ترخیصی از بیمارستان که دوره ی نقاهت خود را سپری می کنند به جای سکونت در منزل در این مرکز از تمامی امکانات توانبخشی بهره برده و آماده ی بازگشت به کانون خانواده می شوند. شایان ذکر است آسایشگاه سالمندان یارین امکانات نگهداری و توانبخشی سالمندان نیازمند به آی سی یو را نیز دارد و با اتاق درمان پذیرای سالمندان دچار مشکلات خطیر سلامتی نیز هست. در قسمت نگهداری و توانبخشی شبانه روزی با سوئیت های مجهز به تمامی امکانات رفاهی پذیرای سالمندان عزیز است، و با داشتن تکنیک تخصصی فیزیوتراپی تحت نظارت و ویزیت متخصص طب فیزیکی خود را از سایر مراکز متمایز می کند. این مرکز با دارا بودن استخر، سونا، جکوزی و کلنیک آب درمانی تنها مرکز دارای کلینیک آب درمانی بوده و این خدمات زیر نظر مستقیم پزشک متخصص طب فیزیکی برای حرکات اصلاحی و تربیت بدنی صورت می گیرد. شایان ذکر است مرکز سالمندان یارین دارای باشگاه ورزشی مناسب برای سالمندان عزیز بوده تا در ادامه ی زندگی کمبودی احساس نکنند. غذاهای تبخ شده در این مرکز با مواد اولیه تازه و به صورت کاملا بهداشتی و صنعتی تهیه می شود، رژیم های بیماران با نظر کارشناس تغذیه و برای سالمندان مختلف متفاوت است.این مرکز در سال 1394 با الطاف الهی و تکیه بر دانش و نیروی جوان تاسیس گردید. اهداف کلی مرکز سالمندان یارین ارتقاء سطح سلامت سالمندان و بهبود کیفیت این عزیزان است که این اهداف کلی دارای زیر مجموعه های گوناگونی است، این مرکز با فراهم آوری تمام امکانات مورد نیاز برای یک زندگی ایده آل شرایط مناسبی را برای سالمندان و خانواده های عزیز آنها مهیا کرده است و با دیدگاه صرفا نگهداری سنتی در خانه سالمندان به شدت مخالف بوده است و این مرکز راهی دوطرفه به سمت منزل و بیمارستان قرار داده است بطوریکه حد فاصل میان بیمارستان تا منزل بوده است به این ترتیب که بیماران ترخیصی از بیمارستان که دوره ی نقاهت خود را سپری می کنند به جای سکونت در منزل در این مرکز از تمامی امکانات توانبخشی بهره برده و آماده ی بازگشت به کانون خانواده می شوند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت آسایشگاه سالمندان یارین مراجعه نمایید.

http://www.yarinhome.com/

 


هشدار سایت: آگهی بالا را با دقت مطالعه کنید اگر همه موارد مورد تایید شما بود با مالک تماس بگیرید.


امتیاز آگهی شما

نکات امنیتی
  1. دیدار با فروشنده در یک مکان امن
  2. اجتناب از معاملات نقدی و حضوری
  3. مراقب پیشنهادات غیر واقعی باشید
بالا